فاینَنس

تخصصی که برای ادامه‌ی مسیر علمی خودم انتخاب کردم، مالی است. بنابراین در سایت هم محتوای تخصصی و عمومی در این حوزه منتشر خواهم کرد. پست‌های وبلاگ در این زمینه در دسته‌بندی فایننس پست خواهند شد. صفحه‌ی جاری شامل معرفی کتاب‌ها، دوره‌ها، سایت‌ها و ابزارهای حوزه‌ی مالی خواهد بود. امیدوارم به منبعی غنی جهت استفاده‌ی علاقمندان حوزه‌ی مالی تبدیل شود.


کتاب‌خانه‌ی الکترونیکی مالی

دوست عزیزم صالح مالکی یک آرشیو با ارزش و دسته‌بندی‌شده از کتاب‌های مالی روز دنیا در گوگل‌درایو خود ایجاد کرده است. دسترسی به این کتاب‌خانه رایگان است و اگر منبعی نیاز دارید که در این کتاب‌خانه موجود نیست، می‌توانید از طریق ایمیل به ایشان بگویید که آن کتاب را اضافه کند. کتاب‌خانه مدام در حال به‌روز شدن است و شک ندارم که منبعی جامع برای علاقمندان حوزه‌ی مالی است.


منابع آزمون CFA Level I نسخه ۲۰۲۲

آزمون تحلیل‌گری خبره مالی که توسط مؤسسه‌ی CFA طراحی و اجرا می‌شود، از جمله آزمون‌های معتبری است که مدرک آن نیز در کشورهای مختلف و مؤسسات مالی و اعتباری، به عنوان یکی از مدارک معتبر شناخته می‌شود. آزمون CFA در سه سطح برگزار می‌شود. منابع آزمون سطح اول شامل ۶ جلد کتاب است که نسخه‌ی ۲۰۲۲ آن را در اینجا گذاشته‌ام. به نظرم مطالب بسیار منظم و خوب تدریس شده‌اند. استفاده از آن‌ها در حد یک دوره‌ی مقدماتی مالی برای هر شخص علاقمندی مفید است و به نظرم برای ورود به این حوزه‌، بسیار مفید خواهد بود.